Zajęcia z ratownikiem medycznym

23 października dzieci z grupy O „B” gościły ratowniczkę medyczną panią Weronikę Górczyńską. Celem zajęć było przygotowanie zerowiaków do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku ratowniczka wyjaśniła na czym polega jej praca. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielenia pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań.

Zerowiaki uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób pomóc zanim zjawi się karetka pogotowia. Pani Weronika pokazała uczniom jak wygląda pozycja boczna bezpieczna oraz zapoznała z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Poza tym dzieci utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych.

Bardzo dziękujemy pani Weronice Górczyńskiej za przybycie i przeprowadzenie ciekawych zajęć. Dzieci dzięki takiej lekcji nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do udzielenia komuś pomocy.

FireAds

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78
userad80
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com