VII spotkanie z naturą i sztuką

NASZE NIE NASZE PLAKAT INTERNETDom Kultury w Gołdapi, pracownia fotografii „Gniazdo”, zapraszają na VII edycję spotkań z naturą i sztuką „Nasze i nie nasze krajobrazy”.

 

W tym roku rozpoczniemy od prezentacji fotografii Dawida Cząstkiewicza, który z zawodu jest leśnikiem a jego pasją jest ornitologia. Na wystawie zaprezentuje serię zdjęć ptaków, które wykonał w północno-wschodniej Polsce.

Wystawę pn. „Nasze Krajobrazy”, obok Dawida Cząstkiewicza współtworzą również fotografie Jarosława J. Jasińskiego, który od kilkudziesięciu lat zgłębia tajniki pejzażu, a jego prezentacja podczas VII spotkań nawiązuje do optymistycznych i jasnych prac Jana Bułhaka, który w okresie II Rzeczpospolitej tworzył w tzw. nurcie fotografii ojczystej pod wpływem ówczesnych piktorialistów, czyli twórców fotografii czerpiących swoje inspiracje z grafiki i malarstwa.

W drugiej części spotkań zaprezentujemy diaporamę cyfrową zbudowaną z prac gołdapskich pasjonatów fotografii a są nimi: Agnieszka Zdancewicz, Zuzanna Osiecka, Wioletta Osiecka,

Anna Ostrowska, Marian Ostrowski, Mariusz Duszak, Tadeusz Krzywicki, Maciej Rakowski, Dawid Cząstkiewicz, Marcin Urzędowski, Jarosław Jasiński i zaprzyjaźnieni fotograficy z Puszczy Boreckiej: Maciej Kupczyński i Antoni Danielewicz.

W trzeciej części zaprezentujemy dwugodzinny dokument pt. „Home – S.O.S. Ziemia!”.

Jeden ze scenarzystów tego filmu Denis Carot o filmie pisał tak:

 

Skoro możemy poprawiać zdjęcia świata, pewnie potrafimy poprawić sam świat”, Wim Wenders

Przypuszczalnie nigdy wcześniej te słowa nie były tak adekwatne w odniesieniu do filmu, jak ma to miejsce w przypadku HOME- S.O.S. ZIEMIA!, którego celem jest pobudzenie ludzkiej świadomości i zachęcenie do działania. Bo choć obecnie zwraca się coraz większą uwagę na kwestie ekologiczne, konkretnych działań jest wciąż za mało i są zbyt wolno podejmowane,

o czym najdosadniej mówi kredo tego filmu: jest już za późno na pesymizm. HOME- S.O.S. ZIEMIA! to nie tylko dokument z wzniosłym przesłaniem, ale przede wszystkim wspaniały, pełnoprawny film. Zapierające dech w piersiach zdjęcia pokazują Ziemię, jakiej z pewnością do tej pory nie znaliśmy. Każde ujęcie zdaje się mówić: „Spójrz, jaka piękna jest nasza planeta, popatrz, jakiemu ulega zniszczeniu, a przede wszystkim zdaj sobie sprawę ile jej cudów można wciąż ocalić.

NASZE NIE NASZE PLAKAT INTERNET

FireAds

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78
userad80
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com