KALINO MALINO CZERWONA JAGODO

popr-belkaDom Kultury w Gołdapi, Studio Teatralne Koło i Teatr Ochoty z Warszawy zapraszją na spektakl pod tytułem „KALINO  MALINO CZERWONA JAGODO”, który odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 19.00 w sali widowiskowej gołdapskiego Domu Kultury.

Bilety na spektakl do nabycia od 12.08.2013 r. w biurze Domu Kultury (ul. Krótka 2)
w godzinach od 8.00 do 15.00 w cenie 10 złPo zakończeniu spektaklu odbędzie się spotkanie aktorów z publicznością.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w warsztatach aktorskich, które poprowadzi Katarzyna Gawkowska. Warsztaty odbędą się w dniu spektaklu w godzinach od 14.00 do 16.00. Chętni do wzięcia udziału (młodzież i dorośli) proszeni są o zapisywanie się do dnia 21.08.2013 do godziny 15.00 w biurze Domu Kultury lub pod numerem telefonu 87 615 08 03.

KALINO  MALINO CZERWONA JAGODO

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

Scenografia: Joanna Gawrońska
Kostiumy: Joanna Gawrońska
Muzyka:  Piotr Tabakiernik, Bartosz Ługowski
Ruch sceniczny: Iwona Pasińska
Produkcja: Katarzyna Krapacz
Producent: Studio Teatralne Koło
Koproducent: Teatr Ochoty
Asystent reżysera: Olga Stefańska

Obsada:
Aleksandra Grzelak (Werka) – aktorka teatralna i filmowa
Olga Omeljaniec (Józia) – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa
Natalia Sikora (Aniela) – zwyciężczyni telewizyjnego programu muzycznego „The Voice of Poland”
Diana Zamojska (Tereska) – gołdapianka 🙂

„Kiedyś to ja miałam nogi” – wzdycha Józia. I nagle cztery stare, schorowane, zmęczone życiem baby przenoszą się w czasie. Poznajemy historię ich życia, ale przede wszystkim młodzieńczych miłości. Młodość i starość, dojrzałość i naiwność, męskość i kobiecość, radość i tęsknota – przeplatają się w pieśniach, wspomnieniach i muzyce, budujących tę ponadczasową opowieść. Gdy kobiety wrócą na swoje stałe miejsce na ławce przed chatą, będą znowu stare, ale wspomnienia dodadzą im sił, by przeżyć kolejny dzień.

Spektakl „Kalino malino czerwona jagodo” to kolorowa, radosna i  wzruszająca opowieść o kurpiowskich kobietach, w której wiele współczesnych dziewczyn odnajdzie także fragmenty własnych historii.

Przedstawienie nie tylko sięga do źródeł teatru, ale pokazuje go w najczystszej postaci. Młode aktorki świetnie łączą talent dramatyczny i wokalny. Klimat doskonale buduje dwuosobowy zespół muzyczny grający na egzotycznych instrumentach: melodionie i ukulele.

Jan Bończa-Szabłowski, „Rzeczpospolita”

Spektakl realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego  TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Polska.Kalino Malino plakat

FireAds

Partnerzy
userad60

userad60

userad60

userad61

userad61

userad62
userad77
userad78
userad80
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com